امتحانات پایه ششم ابتدایی به صورت هماهنگ برگزار می شود

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت:امتحانات هماهنگ منطقه‌ای پایه پنجم ابتدایی از سال تحصیلی آینده در پایه ششم ابتدایی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای عالی آموزش و پرورش؛مهدی نوید دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش افزود: با توجه به استقرار پایه ششم ابتدایی از سال تحصیلی 92ـ91، پایه ششم ابتدایی مشمول تمام مقررات و آیین‌نامه‌های مربوط به دوره پنج‌ساله ابتدایی می شود.

وی اظهار داشت: در مواردی که مقررات و مصوبات مربوط نیاز به اصلاح، الحاق و تغییر داشته باشد، پس از بررسی و تأیید در کمیسیون اساسنامه‌ها و مقررات تحصیلی به منزله مصوبه شورا تلقی و ابلاغ خواهد شد.

نوید افزود: از سال تحصیلی 91ـ90 امتحانات پایانی پایه پنجم ابتدایی همانند پایه‌های قبل از آن به صورت داخلی برگزار می‌شود و همچنین از سال تحصیلی 92ـ91 امتحانات پایه ششم ابتدایی که به صورت هماهنگ با سؤالات واحد، برنامه‌ معین و به طور همزمان از سوی اداره آموزش و پرورش محل طرح و تهیه خواهد شد، در مدرسه برگزار می‌شود.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه در دوره ابتدایی، امتحانات داوطلبان آزاد صرفاً در پایان دوره برگزار می‌شود، گفت: ثبت‌نام این قبیل افراد برای شرکت در امتحانات پایه پنجم ابتدایی از سال تحصیلی 91ـ90 مجاز نخواهد بود.

وی تأکید کرد: این مصوبه بعد از توشیح ریاست‌جمهوری و رئیس شورای عالی آموزش و پرورش برای اجرا به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ می‌شود.