سن ورود به مدرسه 6 سال تمام تصويب شد

     به گزارش روابط عمومی واموربین الملل شورای عالی آموزش وپرورش؛ مهدی نویددبيركل شوراي عالي آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» گفت: شورا عالی آموزش وپرورش، سن ورود به مدرسه را 6 سال تمام تعیین کرد.

 مهدي نويداظهار داشت: شوراي عالي آموزش و پرورش براي ارتقاي كيفيت آموزش و پرورش و استفاده بهينه از فرصت‌ها، تغيير در فرآيند تعليم و تربيت و اصلاح ساختار را در دستور كار خود قرار داده است.
وي ادامه داد: مقرر شده است كه شوراي عالي آموزش و پرورش در طرحي جامع تحت عنوان «سند ملي آموزش و پرورش»، تغييراتي را در ابعاد مختلف و در مؤلفه‌هاي مؤثر تعليم و تربيت به عمل آورد.
دبيركل شوراي عالي آموزش و پرورش افزود: يكي از اين تغييرات، موضوع اصلاح ساختار دوره‌هاي آموزشي است كه بر اساس قانون شوراي عالي آموزش و پرورش بايد در اين شورا به تصويب برسد سپس به مراجع فرادستي و بالادستي ارسال شود.
وي با بيان اين‌كه خوشبختانه اين كار انجام شده است، گفت: در نخستين جلسه‌اي كه در تاريخ 23 آذر در خدمت رئيس‌جمهور به عنوان رئيس شوراي عالي آموزش و پرورش داشتيم مصوب شد طول مدت تحصيل 12 سال باشد و اين 12 سال نيز به 2 دوره 6 ساله تقسيم شود.
نويدادهم بيان داشت: در جلسه بعدي شوراي عالي آموزش و پرورش اين موضوع به تصويب رسيد كه 6 سال دوم يعني 6 سال متوسطه به 2 دوره 3 ساله تقسيم شود كه دوره اول متوسطه تقريباً معادل دوره آموزش راهنمايي است.
وي با تأكيد بر اين‌كه خبري كه در گذشته در خصوص حذف دوره راهنمايي به رسانه‌ها اعلام شد به درستي بيان نشده بود، اظهار داشت: آموزش راهنمايي حذف نمي‌شود بلكه به منزله دوره اول آموزش متوسطه تلقي مي‌شود همچنين مهارت هدايت و مشاوره تحصيلي در طول 12 سال ساري و جاري خواهد بود.‌
دبيركل شوراي عالي آموزش و پرورش اضافه كرد: همچنين در جلسه گذشته مصوب شد كه در شرايط فعلي سن ورود به تحصيل 6 سال تمام باشد.
وي بيان داشت: با اين تعريف،‌ دوره پيش‌دانشگاهي حذف خواهد شد اما اين موضوع كه دوره پيش‌دبستاني چگونه بايد باشد موضوع جلسه آينده شوراي عالي آموزش و پرورش است.