یوسف نوری در مراسم یکصدویکمین سال تاسیس شورای عالی آموزش و پرورش؛

شورای عالی از لحاظ تعیین خط مشی ها، سیاست ها و نظارت بر اجرای آنها مهم و اثرگذار است/ مشکلی نیست، دانش‌آموزان می‌توانند در مدارس حضور داشته باشند

وزیر آموزش و پرورش گفت: واقعیت این است که این نهاد از جهت سیاست‌گذاری، تعیین خط مشی و نظارت بر اجرای سیاست‌ها و خط مشی‌ها مهم و اثرگذار است.

یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش در مراسم یکصد و یکمین سالگرد تأسیس شورای عالی آموزش و پرورش با گرامی‌داشت سال‌روز تشکیل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: واقعیت این است که این نهاد از جهت سیاست‌گذاری، تعیین خط مشی و نظارت بر اجرای سیاست‌ها و خط مشی‌ها مهم و اثرگذار است.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: شورای عالی مصوباتی دارد که باید برای آن مصوبات نیازسنجی شود و خواسته‌های دانش‌آموزان مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه تغییرات جامعه بسیار سریع است و در خصوص اتفاقات اخیر در مدارس گفت: تاکنون گفته شده که مشکلی نیست و دانش‌آموزان می‌توانند در مدارس حضور داشته باشند.محیط پیرامونی، دانش‌آموزان را احاطه کرده و رسانه‌های بیگانه اهداف خود را بر دانش‌آموزان پیاده‌سازی می‌کنند در بیشتر حوادث اخیر، دانش‌آموزان را تحت تأثیر قرار دادند.

نوری با بیان اینکه فضاسازی‌ رسانه‌های معاند ادامه دارد گفت: در حال حاضر منتظریم که نتیجه قطعی مشخص شود و تاکنون گفته شده که مشکلی نیست و دانش‌آموزان می‌توانند در مدارس حضور داشته باشند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دانش‌آموزان در محیطی قرار گرفتند که هم می‌تواند فرصت باشد و هم تهدید، اظهار کرد: اگر دانش‌آموز آماده نباشد و سواد رسانه‌ای نداشته باشد دچار مشکل می‌شود و آسیب می‌بیند.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف شورای عالی آموزش و پرورش بررسی تأثیر برنامه درسی است، تصریح کرد: قانون احیا امور تربیتی در مجلس هفتم تصویب شد و در آئین‌نامه آن باید چندین دستورالعمل مصوب می‌شد که تاکنون مصوب نشده‌اند.

نوری با بیان اینکه مهاجرت‌ها از روستا به شهر تراکم را کم کرد و نیاز به معلم را بیشتر کرد، اظهار کرد: این موضوع در کنار سایر عوامل سبب شد تا کمبود معلم داشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امیدوارم بتوانیم مراکز تربیت معلم را احیا کنیم، عنوان کرد: ان‌شاالله ارتباط با شورای عالی با بدنه آموزش و پرورش جدی‌تر و وسیع‌تر شود و حتماً نتایج خوبی اخذ خواهد شد.